пʼятниця, 10 червня 2022 р.

«Відпочиваємо разом з малюками: цікаво і змістовно»

Консультація для батьків

Відпочинок біля моря або біля річки — незабутня подія для малюка. Це справжня пригода! Адже навколо стільки всього ново­го і незвичайного: інші міста, люди, зовсім інша природа. Скільки радісного хвилювання викликають розсипи черепашок на пляжі, як заворожує граціозний рух медузи, як веселять зграйки маль­ків біля кромки води. І захопити малюка цікавими і корисними заняттями на пляжі зовсім не складно. Потрібно лише знову норм понути в далеке безхмарне дитинство. Спробуйте, і вам сподобається.

На піску можна не тільки малювати, а й писати. Хочеться ви­вчити букви? Будь ласка! Пишемо тонкою паличкою «о» або «а». Запам'ятовуємо. Тепер усе стираємо рученятами і знову пишемо... Так до кінця відпустки малюк навчиться читати і писати перші слова. З дітьми старшого віку можна пограти в хрестики-нулики. Або в таку цікаву і корисну гру. Накресліть на вологому піску великий квадрат, поділіть його лініями на чотири рівні частини. Тепер поставте маляті завдання, наприклад, такі: «У лівому верх­ньому віконці намалюй квадратик. У правому нижньому віконці намалюй три крапочки. У центрі намалюй заячу мордочку. А в лі­вому нижньому віконці — букву «а»... Коли всі віконця заповне­ні, стираємо малюнки і починаємо спочатку. Тепер нехай малюк дає вам завдання, а ви виконуйте» Ця гра розвиває маля одночасно в декількох напрямах: вчить орієнтуватися на площині, тренує дрібну моторику, допомагає засвоїти лічбу і запам'ятати букви, цифри, геометричні фігури, словом, усе те, що ви запропонуєте малюкові зобразити.

Чи зможе малюк продовжити? Камінці допоможуть дитині ознайомитися з властивостями предметів. Можна вибирати серед них великі і маленькі, а можна позмагатися з мамою і татом, хто відшукає НАЙБІЛЬШИЙ великий або НАЙБІЛЬШИЙ маленький. Більш старшому малюкові дайте завдання знайти ка­мінь із певними ознаками. Наприклад: великий, маленький, круг­лий, овальний, плоский, опуклий, шорсткий, гладкий, теплий, холодний, сухий, мокрий, білий, сірий, у цяточку, у смужечку, з борозенкою, з вм'ятинами та іи. Потім ускладніть завдання, ви­значаючи відразу дві або три ознаки одночасно: «Знайди великий білий гладкий камінь». А тенор у купку з декількох камінчиків покладіть одну черепашку І запропонуйте малюкові знайти, що туї зайве, що не підходить. Якщо малюк поки не розуміє, чого ви від нього хочете, виконайте завдання за нього, примовляючи: «Подивися, тут у нас багато камінчиків і одна черепашка. Мушля зайва, вона не належить до камінців. Давай її приберемо. Бачиш, тепер залишилися тільки камінчики». Подібних нехитрих ігор можна придумати дуже багато, але користь від них величезна.

Як будувати будинки і замки з піску — відомо всім. А ось як урізноманітнити цей процес, щоб малюку не стало нудно? Перш за все, не забувайте, що з піску можна робити не тільки замки. Ви можете побудувати з малюком гараж для машинок або зоопарк для маленьких звіряток з «кіндер-сюрпризів» з вольєрами і басей­нами. З піску можна ліпити різні фігурки. Наприклад^робити черепаху або павука. Якщо ви відріжете від пластикової пляш­ки нижню третину, то отримаєте чудову форму для будівництва ажурних башточок, а пакет з-під соку без однієї бокової стінки допоможе робити піщані цеглинки для майбутньої будови. На пі­щаному пляжі можна вивчати географію, зробивши макет річки з руслом, притоками, озерами та водоспадами. І навіть впадати ваша річка буде туди, куди й повинна — у море. А як заворожує маленького будівельника колодязь, який, як за помахом чарівної палички, наповнюється водою! Найменших будівельників навчіть робити піщаний парканчик, складаючи долоньки і трамбуючи пі­сок. Покажіть, як рити ямки і нірки, робити «пиріжки». Зліпіть із піску великий «торт» і прикрасьте його разом камінчиками, мушлями, водоростями. Зробіть кілька фігур різними формами, а потім попросіть малюка відшукати потрібний силует і накрити його «своєю» формочкою.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.