Поради батькам
«БЕЗПЕКА ДИТИНИ»
Безпека вашої дитини залежить від створених для неї умов життєдіяльності. Формуйте в дітей навички безпечної поведінки, вміння розуміти, що наслідки небезпечних розваг можуть бути непередбаченими. Спілкуйтесь із дітьми. Розповідайте частіше про оточуючий світ, про його різні сторони. Навчайте дитину правильно діяти в різних життєвих обставинах. Дбайте про своїх дітей. Під час виховання враховуйте психологічні особливості віку дитини, її непосидючість, допитливість. Пам’ятайте, що в дитини відсутній життєвий досвід. Діти погано сприймають заборони. Тримайте подалі від дітей небезпечні предмети! Будьте прикладом для дітей у виконанні правил безпечної поведінки! Дитина вдома повинна бути в цілковитій безпеці. Для цього дорослі мають створювати такі умови, які не зашкодять життю та здоров’ю малюка, а навпаки, будуть сприяти повноцінному розвитку дитини. Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Безпека дитини в побуті
- Не торкатися гарячих речей. Гарячий чайник, праска, чашка з гарячим напоєм — доторкнувшись до таких речей можна отримати опік.
- Не гратися з гострими та ріжучими предметами. Ножі, ножиці, голки — потрібні у побуті речі, але поводитись із ними треба обережно. ---
- Правильно поводитись з газовою плитою. Якщо відчули запах газу, негайно перекрийте газовий вентиль та відкрийте вікна.
- Бути обережними з електроприладами та розетками. Самостійно вмикати у розетки електроприлади дітям забороняється. Сторонні предмети у розетку вставляти не можна.
- Бути обережним зі скляними виробами. Якщо ви розбили скло та порізались, потрібно зупинити кровотечу. Не змивайте кров водою, обробіть рану перекисом водню, накладіть стерильну стискаючу пов’язку.
- Ніколи не визирати у відкрите вікно, не перегинатися через підвіконня. Якщо необережно визирнути у вікно, можна впасти з висоти.
- Ніколи не відчиняти двері незнайомцям, не розмовляти з ними через двері. Кожен, хто говорить, що прийшов від батьків — обманює. Міліціонер, сантехнік, поштар можуть прийти пізніше.
Безпека на дворі.
- Ніколи не розмовляти з чужими людьми. На всі запитання особистого характеру: “Як тебе звати?”, “Де ти мешкаєш?”, потрібно відповісти: “Вибачте, мені не можна розмовляти з незнайомцями” – і швидко відійти.
- Нікуди не ходити з незнайомими людьми. Наприклад, чоловік попрохав допомогти йому віднести речі у під’їзд або бабуся — довести її до магазину. Не бійтеся здатися невічливою — на такі прохання відповідайте “ні”.
- Не заходити до під’їзду або до ліфту з незнайомцями. Краще зачекати сусіда, батьків, родичів.
- Не забувати про елементарні правила безпеки: не підходити близько до гойдалок, не залазити високо на дерева, не ходити на будмайданчики, не виходити з двору. Будьте самостійні, але уважні і обережні
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.